To był dobry rok.

To był dobry rok.

31 grudnia 2019 0 przez Redakcja

Rok 2019 zbliża się ku końcowi. Nie wiele zespołów w Polsce może powiedzieć, że ten okres 12 miesięcy był udany, ale pod takim stwierdzeniem nie może się podpisać piotrkowska Polonia, która w rewelacyjnym stylu wróciła do IV ligi, ale jako beniaminek zajmuje 3. miejsce.

Zacznijmy od początku.

Polonia Piotrków zaczyna rok w piotrkowskiej klasie okręgowej. Zespół ma ustabilizowaną kadrę i jest gotowy do awansu do IV ligi. W 14 zespołowej grupie poloniści mierzą się ze zespołami takimi jak:

Gerlach Drzewica
Świt Kamieńsk
Start Lgota Wielka
Szczerbiec Wolbórz
Włókniarz Moszczenica
Olimpia Wola Załężna
Astoria Szczerców
Omega II Kleszczów
LUKS Gomunice
GUKS Gorzkowice
KS Mniszków
LKS Czarnocin (k. Piotrkowa Trybunalskiego)
Czarni Rozprza

Rywale zespołu z ulicy Reagana nie mieli natomiast nic do powiedzenia. Sezon 2018/2019, a zwłaszcza rudna wiosenna była dla Polonii niezmiernie udana, zaczynając ją od 7 zwycięstw z rzędu i pojedyncze porażki kolejno z: Astorią Szczerców, Olimpia Wola Załężna nie zatrzymały polonistów którzy byli głodni awansu.

Awans jak najbardziej zasłużony, 26 spotkań, 65 punktów, 21 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki oraz bilans bramkowy 93-24. Zarząd oraz piłkarze mogli szykować się do rozgrywek IV ligi Łódzkiej

Transfery lato 2019.

Ekipa Polonii niestety musiała pożegnać  Adriana Malickiego oraz Filipa Błażejewskiego.

Napastnik, który w minionym sezonie zdobył dla PKS-u 35 goli i 30 czerwca 2019 roku jego umowa dobiegła końca i nie została przedłużona. ,,Malinowi” dziękujemy za godne reprezentowanie PKS-u, świetne mecze i bramki, które zdobywał w kolejnych sezonach. Adrian reprezentował klub od sezonu 2013 do 2019 roku.

Filipa Błażejewskiego również nie zobaczyliśmy w tym sezonie w barwach piotrkowskiego klubu.
Filip bronił piotrkowskiej bramki przez ostatnie 5 lat, ale również zdobył dwie bardzo ważne bramki w IV lidze , które na zawsze zostaną w historii klubu.
Słynny FIFA dojeżdżał przez ostatnie lata z Wrocławia, gdzie mieszka i pracuje. Taki ruch ze strony Polonii mógł oznaczać tylko jedno. W ekipie beniaminka IV Ligi już niebawem mieli pojawić się nowi piłkarze.

Polonia potrzebowała wielu wzmocnień w każdej formacji. Zarząd zespołu z ulicy Reagana 18 w bardzo szybkim tempie ściągnął do drużyny nowych graczy.

Bramkarze:

Szymon Malicki
Wypożyczony z GKS – u Bełchatów. Z każdym meczem widać było większą pewność siebie i świetny refleks.

Kamil Bruchajzer
Doświadczony, pewny w swoich decyzjach. Pokazał, że Szymon Malicki ma dobrego mentora.

Obrońcy:


Marcin Mielczarski
3 bramki, w tym bezpośrednio z rzutu wolnego i rożnego. Solidny i ofensywnie nastawiony obrońca ze świetną lewą nogą.
Patryk Kwaśniczko

Bez niego trudno sobie wyobrazić prawą stronę obrony. Dynamiczny, waleczny oraz dobrze wyszkolony technicznie obrońca. Oby tylko omijały go kontuzję, wtedy trener może się nie martwić o tą pozycję w piotrkowskim zespole.
Michał Polit
Filar obrony. Doświadczony stoper, który świetnie czyta grę rywali. Bez niego w duecie z Danielem Nowaczykiem ciężko wyobrazić sobie środek obrony Polonii.

Pomocnicy:


Dawid Nieśmiałek
W 8 występach strzelił jedną bramkę i na każdym meczu pomimo, że jest młodzieżowcem zarażał spokojem i opanowaniem. Solidny pomocnik środka pola.
Tomasz Bąkowicz

Podobnie jak Arek Porochnicki na lewym skrzydle tak popularny ,,Bąku” na prawym pokazał, że mimo 19 lat umie dryblować i brać grę na siebie. Jedno z odkryć tej rundy w całej lidze.

Damian Głowacki
Playmaker środka pola. Nieustępliwy, walczący i kreatywny. Pod koniec rundy razem z Jakubem Bąbolem stworzyli zgrany duet, który zastopował wiele akcji rywali.
Dawid Przybysz
Nieustępliwy dobrze technicznie wyszkolony pomocnik mogący grać na każdej pozycji w ofensywie. Niestety pechowy trening skończył się dla niego złamaną ręką w momencie gdy stawał się podstawowym graczem, ale na wiosnę będzie już gotowy.

Arkadiusz Porochnicki
Król lewej strony. Świetna dynamika połączona z wyszkoleniem technicznym i szybkością oraz mocna psychika daje ,,Arkowi” niesamowitą przewagę nad rywalami, którzy często w tej rundzie mogli jedynie zobaczyć jego plecy na boisku.

Napastnicy:

Patryk Olszewski
Popularny ,,Olsza” pokazał, że warto na niego stawiać. Potrafi odnaleźć się w polu karnym, co udowadniał między innymi w meczu z Termami z Poddębic, gdy odmienił grę w ofensywie Polonii.

Krystian Wojtczak
Bohater ostatniego dnia okienka transferowego. Wypożyczony z RKS – u Radomsko Krystian udowodnił, że trzeba o niego walczyć. Jeśli nie uda się wykupić to znów wypożyczyć w celu wywalczenia awansu do III ligi.

Nowi sponsorzy

Polonijny zarząd jednak zaczął od wzmocnień nie tylko na boisku, ale po za nim. Do piotrkowskiego zespołu dołączyli sponsorzy, którzy i dziś są bardzo potrzebni zespołowi, aby mógł się dalej rozwijać. Od czerwca do współpracy przed rozpoczęciem IV ligi łódzkiej dołączyli:ZCB Owczary, właściciel marki Termoton.
www.owczary.pl

Grupa Transportowa Sp. z oo
www.grupatransportowa.pl

Zofia Górna Kantor Piotrków ”CENT’

Jarosław Górny Biuro Nieruchomości Górny Piotrków Trybunalski
http://www.gorny.nieruchomosci.pl/

firma KOMET.
https://www.lozyskakomet.com.pl/

 BioEnergy Projekt Sp.z.o.o.
http://www.bep.net.pl

Oczywiście dalej zapraszamy do współpracy i rozwijania piotrkowskiego klubu!

Mateusz Jakubiak i Krystian Wojtczak – królami strzelców, Patryk Olszewski zamykający podium.

Trójka podstawowych napastników Polonii nie powinna wzbudzić u nikogo wątpliwości, że Ci trzej panowie brali odpowiedzialność za wyniki końcowe piotrkowskiego zespołu.

Dużo pecha w tym zestawieniu miał wychowanek Polonii, Mateusz Jakubiak. Popularny ,,Peny” doznał naderwania więzadeł krzyżowych. Na szczęście wrócił do zespołu i brał udział w ostatnich trzech meczach rundy.

Ciężko z tej trójki wybrać konkretnego zawodnika, który mógłby wygrać plebiscyt na najlepszego piłkarza Polonii. Krystian Wojtczak wielokrotnie budował akcję, aby ją zakończyć bramką lub tak jak Patryk Olszewski był lisem pola karnego .

Nie możemy zapominać o wsparciu pomocników, obrońców i bramkarzy. Trzeba podkreślić pracę każdego zawodnika, który ciężko pracował na efekt końcowy w postaci zwycięstwa Polonii.

,,Gramy dla Weroniki” meczem rundy.

Dzięki transferom Polonia mogła grać w ustawieniu 4-4-2 lub 4-4-1-1. W obecnym szerokim składzie każdy zawodnik przy takich taktykach ma godnego zastępce. Jednak mogliśmy zauważyć gdy na przełomie października i listopada wypadło kilku zawodników z podstawowego składu, Polonii trzeba było modyfikować ustawienie jednak i tym razem cały sztab na czele z trenerem Robertem Grzesiukiem pokazali wysokie umiejętności.

Meczem gdzie Polonia mogła wspomóc chorą Weronikę pokazała pazur. Chodzi nie tylko o kwotę jaką udało się zebrać, (więcej o meczu tutaj) ale o styl jaki ówcześni gospodarze zagrali, a było to spotkanie z ŁKS – em II Łódź. Twarda gra w środku pola, dynamiczne zagrania na skrzydła, które przynosiły najwięcej bramek w całej rundzie jesiennej oraz świetny futbol totalny na połowie przeciwnika.

Nie w każdym meczu można było obejrzeć taką grę zawodników Roberta Grzesiuka, ale jak sam mówił po meczu ,, najlepsze przed nami”.


,,Prace związane z trybuną maja się zakończyć 2 grudnia, oprócz tego w tym tygodniu odświeżone zostaną szatnie oraz wymienione będą w nich drzwi.
Co do wzmocnień:
Planowane jest również wzmocnienie środka pomocy, oraz lewej i prawej pomocy.
Planowane jest sprowadzenie napastnika, bo mało prawdopodobne że Krystian Wojtczak zostanie, bo jest tylko wypożyczony na pół roku. Rozmowy będą trwać z Radomskiem jeszcze.
Mamy również zawodników na wypożyczeniach którym się przyjrzymy w zimę, czy nam się przydadzą, czy wrócą z powrotem na wypożyczenie „
Robert Grzesiuk trener Polonii Piotrków

Nowa trybuna.

Nie milkną echa o tym o czym mówiła trener Robert Grzesiuk. Przed tegorocznymi świętami zakończyła się budowa nowej trybuny, która jest od zachodniej strony stadionu. Daje to kibicom olbrzymi komfort podczas oglądania swoich ulubieńców, co do tej pory było trudne, ponieważ miejsca dla widzów były od z strony wschodniej. Wyremontowano również szatnie dla zawodników oraz budynek klubowy. Takie zmiany w klubowej infrastrukturze pozwalają zespołowi brać udział maksymalnie na trzecim poziomie rozgrywkowym. Niestety na dzień dzisiejszy przy obecnych zasadach licencyjnych PZPN piotrkowska Polonia nie będzie mogła grać na swoim stadionie w wypadku awansu do II ligi.

Plany transferowe na nowy rok.

Trzej zawodnicy zostaną wypożyczeni w zimowym okienku transferowym.
Na liście tej znaleźli się Robert Ornafa, Damian Głowacki oraz Dawid Magiera. O ile Ornafa i Magiera stanowili głęboką rezerwę i grali przede wszystkim w drugiej drużynie, o tyle rola Głowackiego w zespole była już znacznie większa -Damian jesienią grał przez ponad 780 minut. Całej trójce dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie.

Rio Suzuki po operacji!

Rio Suzuki po lewej stronie.

Dobre wieści płyną z dalekiej Japonii. W rundzie jesiennej Rio Suzuki był jednym z ważniejszych piłkarzy Polonii. W połowie listopada, w meczu z Boruta Zgierz złamał kość strzałkową. Suzuki jest już po operacji którą przeszedł 23 grudnia w Japonii. Doktor prowadzący operacje w szpitalu North Chiba Orthopedic, powiedział ze Rio do pełnej aktywności wróci w przeciągu 2 – 3 miesięcy. Miejmy nadzieje źe Rio na początku kwietnia będzie już do dyspozycji trenera. Alternatywą dla zawodnika z Kraju Kwitnącej Wiśni jest Ukrainiec trenujący już z Polonią od kilku miesięcy. Jest to Bohdan Kireev grający ostatnio w II lidze Ukraińskiej w FK Nikopolu. Kto będzie następny dowiemy się w Nowym 2020 Roku.

Z racji Nowego Roku 2020 zarząd i piłkarze pragną złożyć serdecznie życzenia: zdrowia, spokoju cierpliwości oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkiego dobrego!