Wygrali w dziesięciu!

Wygrali w dziesięciu!

7 września 2021 Wyłączone przez Redakcja

Początek meczu należy do gospodarzy, którzy dochodzą do dwóch dogodnych okazji bramkowych, na nasze szczęście najpierw zawodnik z Kleszczowa nie trafia w światło bramki, a w drugiej sytuacji na wysokości zadania stoi nasz bramkarz Krystian Wojtczyk.

W odpowiedzi na okazję gospodarzy, po naszej stronie bardzo dobrą okazję marnuje Mateusz Jakubiak, który uderza tuż nad bramką. W 17 minucie po zagraniu piłki ręką przez Daniela Nowaczyka Sędzia wskazuje na rzut kary. Gospodarze obejmują prowadzenie 1:0. W dalszej części meczu to zespół z Kleszczowa ma więcej z gry, jednak Wojtyczyk nie daje się pokonać.

W 30 minucie z dobrej strony pokazał się bramkarz Omegi, który z kilku metrów broni groźny strzał głowa Adriana Malickiego. Polonia odpowiada kilkoma okazjami, jednak do przerwy żadna ze stron nie umieszcza piłki w siatce.W przerwie trener Polonii dokonuje zmiany i z boiska schodzi Bruno Jackel, a zastępuje go Paweł Drągowski. Dochodzi również do zmiany systemu gry i to przynosi efekty.

Po przerwie Polonia jest bardzo zdeterminowana i zaczyna rządzić na boisku w Kleszczowie. Wygrywamy dużo pojedynków jeden na jeden, utrzymujemy się przy piłce i stwarzamy aż trzy dogodne sytuacje do doprowadzenia do remisu, ale znów bramkarz Omegi stoi na wysokości zadania i na pewno chroni zespół Omegi od straty bramek. 58 minuta trener Polonii zmienia Daniela Nowaczyka i w jego miejsce wchodzi Tymek Karasiński. Do remisu 1:1 doprowadza w 63 minucie Adrian Malicki, pięknym uderzeniem głowa pokonuje Wiśniewskiego. Poloniści atakują i szukają zwycięskiego gola, drużyna Omegi ogranicza się tylko do gry z kontry.

W 83 minucie nasz zawodnik Adam Gambka dostaje druga żółtą kartkę i musi opuści boisko. Gramy w dziesięciu. Trener Polonii robi korekty i na boisko wpuszcza Patryka Jaworskiego w miejsce Mateusza Jakubiaka oraz Kubę Wasilewskiego za Adriana Malickiego. Omega chce wykorzystać przewagę jednego zawodnika i próbuje przechylić szalę na swoją korzyść.

I tak w 90 minucie strzałem głową Kowalski próbował pokonać naszego bramkarza, Wojtczak jednak broni. Sędzia meczu dolicza 5 minut i to właśnie w ostatniej minucie pięknym rajdem przez całe boisko popisał się Patryk Jaworski, zawodnicy z Omegi nie mogli go zatrzymać aż do pola karnego.

Patryk wpada w pole karne i zostaje sfaulowany, mamy rzut karny w ostatniej minucie meczu. Piłkę pewnie zabrał Oskar Pióro, który dzisiaj napsuł sporo krwi obrońca Omegi. Oskar podchodzi do karnego i zapewnia nam zwycięstwo w Kleszczowie 1:2.

BRAWO DRUŻYNA !!! 3 punkty jadą do Piotrkowa Trybunalskiego.

Skład Polonii: Wojtczyk – Nowaczyk(58 Karaśiński), Brodecki, Raszewski, Mielczarski, Jackel(46 Drągowski), Jakubiak(80 Jaworski), Pióro, Przybysz, Gambka, Malicki(87 Wasilewski).

  • Trener – Robert Grzesiuk.
  • Trener bramkarzy – Błażej Różycki.
  • Kierownik – Paweł Jagodziński.
  • Masażysta – Grzegorz Rogaczewski.