Było ciężko, lecz zwycięsko.

23 października 2018 0 przez Redakcja

Mecz Polonii Piotrków z MGKS Drzewica miał być  meczem jesieni, tak przynajmniej pisały media. My jednak wiedzieliśmy, że meczem jesieni był ten rozegrany tydzień wcześniej w Kamieńsku. I to też zweryfikowało boisko. Mecz z Drzewicą pokazał, że w piłce nie tylko skuteczność się liczy, ale także szczęście oraz dyspozycja zawodników w danym dniu. Mecz mógł się nie podobać kibicom, ponieważ nie był on porywającym widowiskiem w akcje oraz bramki. Nie było zbyt dużo okazji do zdobycia bramek przez Polonie Piotrków, ale także przez zespół z Drzewicy. Po zawodnikach z Piotrkowa była widać, że to nie jest ich dzień. Nic zawodnikom nie wychodziło. Było mnóstwo błędów, złe podania, które nie trafiały tam gdzie miały trafić, ale i odbiory były kiepskie. Pierwsza połowa była klepaniem piłki od strony do strony. Bramkarze nie mieli okazji by pokazać klasę i swoje umiejętności. Druga powoła spotkania nie różniła się praktycznie niczym od pierwszej prócz jednej akcji po której sędzia na faulu na Mateuszu Jakubiaku podyktował rzut karny, który skutecznie wykorzystał Adrian Malicki. I gdyby nie ten karny mecz skończyłby się bezbramkowym remisem. Tym razem szczęście było po naszej stronie.

PKS Polonia Piotrków – MGKS Drzewica 1:0 (0:0)

Bramka: Adrian Malicki – 68 min karny

Skład: Polonia – Kulbat, Lewandowski, Grobelny, Lenarcik (85 Bykowski), Wrona (60 Kugiel), Jakubiak, Malicki (87 Magiera), Szymor, Nowaczyk, Bąbol, Wiśniewski.

Skład: Drzewica – Jura, Sarwa, Rafalski, Kaczmarek, Starus, Miązek (69 Bednarczyk) Wiktorowicz, Marecki (84 Białek), Wrzosek (74 Stachniak), Matyja, Jędrzejczak.

NASTĘPNE SPOTKANIE – (Niedziela) 28-10-2018