Polonia lepsza od Świtu

14 października 2018 0 przez Redakcja

LZS ŚWIT KAMIEŃSK vs PKS POLONIA PIOTRKÓW

Sobota 13 października  rok 2018. To będzie dzień który na pewno długo utkwi w pamięci fanów piłki nożnej. Polonia jadąc do Kamieńska miała trudne zadanie – pokonanie tamtejszego Świtu. Obydwie drużyny były niepokonane w dotychczas rozegranych spotkaniach. Zanim sędzia zaczął mecz, dało się zauważyć koncentracje i pełne skupienie na twarzach zawodników obydwu drużyn.

Godzina 15:00  i zaczęło się spotkanie, które miało pokazać kto tu jest lepszy i zajmie fotel lidera klasy okręgowej.

Od początku Polonia grała ostrożnie i przemyślanie rozgrywała swoją piłkę czekając na okazje do strzelenia bramki. I tak tez się stało – w 17 minucie po pięknej główce Krzysztof Grobelny pokonał bramkarza Świtu i Polonia objęła prowadzenie.

Niestety nie cieszyła się nim długo – minutę później chwila nieuwagi i zespół z Kamieńska wyrównał po bramce Łukasza Danielskiego. Polonia atakowała, ale ponownie zespół z Kamieńska pokonał Filipa Błażejewskiego i do przerwy Świt Kamieńsk prowadził z Polonią 2:1.

Po przerwie Polonia całkowicie odmieniona przejęła inicjatywę na boisku i mimo wyzwisk ze strony kibiców gospodarzy kierowanych do zawodników oraz sędziów spotkania, zdołała strzelić w 58 minucie wyrównującego bramkę, której strzelcem był Mateusz Jakubiak.

14 minut później przypomniał o sobie Adrian Malicki, który strzelił bramkę na 2:3 i pokazał, że pomimo że jest bardzo pilnowany przez zawodników Świtu, potrafi uwolnić się z ich opieki i strzelić bramkę. Polonia prowadziła 2:3. Kibice gospodarzy mocno z irytowani tym, co wydarzyło się na boisku pokazali „klasę i kulturę”. Służba porządkowa nie dawała sobie rady z tymi ”panami”. Na boisku również zaczęło robić się nerwowo i boisko musieli opuść Mateusz Kowalski z Polonii Piotrków oraz strzelec drugiej bramki dla Świtu Tomasz Bąkowicz II.

Wydawało by się, że wynik nie ulegnie już zmianie, ale drużyna gospodarzy pokazała to z czego jest znana, czyli walka do końca i w 90 minucie Świt zdobył bramkę. Wtedy drużyna z Piotrkowa pokazała siłę i po przepięknym strzale Łukasza Lewandowskiego w doliczonym czasie gry objęła prowadzanie 3:4.

I takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Świt Kamieńsk – Polonia Piotrków 3:4 (2:1)
Bramki: Krzysztof Grobelny 17, Łukasz Danielski 19, Tomasz Bąkowicz II 35, Mateusz Jakubiak 58, Adrian Malicki 72, Dominik Stępień 90, Łukasz Lewandowski 90+3

Skład: Błażejewski, Lewandowski, Grobelny, Kugiel (90′ Bykowski), Wrona (46′ Lenarcik), Jakubiak, Malicki, Szymor (33′ Kowalski), Nowaczyk, Bąbol, Wiśniewski.