Z Buczku ,,na tarczy”.

Z Buczku ,,na tarczy”.

6 maja 2021 Wyłącz przez Redakcja

Piłkarze Polonii Piotrków rozpoczęli miniony weekend majowy wyjazdowym meczem przeciwko Orkanowi Buczek. Poloniści po niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu musieli niestety uznać wyższość gospodarzy i zakończyli go przegraną 3:2(3:2).

Poloniści wiedzieli, że w Buczku czeka ich bardzo trudne spotkanie. Orkan w tym sezonie prezentuje się naprawdę dobrze i zajmuje wysoką czwartą lokatę w rozgrywkach IV ligi. Poloniści przed meczem zajmowali w tabeli z kolei 10. miejsce, a do meczu przystępowali osłabieni brakiem stopera, Daniela da Silvy i to gospodarze byli stawiani w roli faworytów.  

Mecz w Buczku rozpoczął się od ataków gospodarzy, które już w 6. minucie zdołali zamienić na otwierające trafienie. Poloniści w kolejnych minutach próbowali doprowadzić do wyrównania, niestety w 17. minucie to gospodarze, z rzutu karnego podnieśli wynika spotkania na 2:0. Podopieczni Roberta Grzesiuka nie załamali się trudną sytuacją i w 26. minucie to oni wywalczyli karnego, którego na bramkę zamienił Arkadiusz Porochnicki.

Wynik 2:1 utrzymał się do 39. minuty, kiedy ponownie do bramki polonistów trafił piłkarz gospodarzy. W ostatniej minucie spotkania sędzie podyktował rzut karny dla Polonii. Na jedenasty metr ponownie podszedł Arkadiusz Porochnicki i ustalił wynik pierwszej połowy na 3:2.  

W drugiej odsłonie na boisku w Buczku ponownie obserwowaliśmy dużo walki, a obie ekipy stworzyły swoje okazje. Żadna z nich nie zdołała jednak zmienić wyniku meczu i ostatecznie zakończył się on przegraną polonistów 2:3. Niestety w ostatnich sekundach spotkania Polonia poniosła dodatkową stratę – w 95. minucie czerwony kartonik obejrzał Daniel Nowaczyk i nie będzie mógł pomóc drużynie w następnym spotkaniu.  

Orkan Buczek – Polonia Piotrków 3:2(3:2)

Bramki: Lewandowski 5′, Cukiernik 17′, 39′ – Porochnicki 26′, 45  

Polonia: Kamil Bruchajzer – Mateusz Stolarczyk, Jakub Bąbol (82′), Mateusz Jakubiak, Patryk Kwaśniczko,Daniel Nowaczyk, Adam Raszewski (70′ Dawid Przybysz), Arkadiusz Porochnicki,Tymoteusz Karasiński, Kacper Piotrowski (46’Marcin Mielczarski), Bruno Jackel. Czerwone kartki: Daniel Nowaczyk

fotogaleria Adriana Lizakowskiego

Adres: https://www.epiotrkow.pl/news/Polonisci-przegrywaja-na-wyjezdzie,43600?utm_source=sport#